روستا
1397/1/26 يكشنبه معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری: وثیقه دریافت وام اشتغال روستایی تسهیل شده است معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: برای تحقق توسعه روستایی، دریافت وثیقه برای وام های اشتغال روستایی را تسهیل کرده ایم تا طرح های کارآفرینی سریعتر به نتیجه برسد.

سید ابوالفضل رضوی عصر روز پنجشنبه در جلسه با جمعی از نخبگان و کارآفرینان روستایی قزوین که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: با رویکرد خوب دولت توسعه روستایی شتاب بیشتری گرفته و امروز موضوع معیشت و اقتصاد روستا در اولویت قرار دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به روستاییان لازم است همه شرایط و ضوابط را در نظر بگیریم تا حق کسی پایمال نشود.

وی افزود: این که به برخی وام بدون وثیقه دهیم و ضامن نگیریم در واقع حق دیگران را پایمال کرده ایم و هرگز نباید اجازه دهیم در این عرصه به کسی ظلم شود البته باید شرایط را تسهیل و روان کنیم.

رضوی یادآورشد: در راه ایجاد اشتغال پایدار روستایی موانع زیادی برطرف شده هرچند مشکلاتی نیز باقیست اما اعطای تسهیلات بدون وثیقه را ظلم دیگری به مردم می دانیم.

رضوی با تاکید بر رفع مشکلات حوزه سرمایه گذاری بیان کرد: بر اساس آمارها حدود ۶۴ درصد موانع در مسیر سرمایه گذاری مربوط به نحوه و شرایط دریافت تسهیلات، ۲۰ درصد مدیریت شرکتها و واحدهای کارآفرین و ۱۶ درصد مربوط به مشکلات مالی است.

معاون توسعه روستایی ومناطق محروم ریاست جمهوری اظهارداشت:برای رسیدن به توسعه پایدارباید با برنامه حرکت کنیم و کارها برای سرمایه گذار و متقاضی تولید تسهیل شود.

وی اضافه کرد: برای جلوگیری از  افزایش مشکلات کشور باید در فضایی صمیمی بتوان مسائل را با مسئولان ارشد نظام در میان گذاشت و برای آن راه حل پیدا کرد.

رضوی در خصوص شرایط پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی هم اظهارداشت:وام اشتغال روستایی و مناطق عشایری با کارمزد ۴ درصد و در سایر مناطق با کارمزد ۶ درصد داده می شود.

وی اضافه کرد: در طرح های اشتغال مدت ۳ سال دوره تنفس و مشارکت در نظر گرفته شده واز سال چهارم باز پرداخت آغاز می شود که برای دریافت آن متقاضی باید ۲۰ درصد آورده داشته باشد.

رضوی گفت: برای دریافت وام به وثیقه نیاز است و زمین و ماشین آلات به عنوان وثیقه وام پذیرفته می شود.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری یادآورشد: گرفتن وثیقه را راحت کرده ایم و اگر ماشین آلات و محل اجرای پروژه جوابگوی وثیقه نبود می توان از سفته و یا سند روستایی هم استفاده کرد.

وی تصریح کرد: طرح های اشتغال روستایی باید دارای سه ویژگی داشته باشد که مشخص بودن محل تولید و مصرف، توانایی متقاضی در پرداخت اقساط بانکی و داشتن توجیه اقتصادی و درآمدزایی و ظرفیت توسعه طرح است.

معاون توسعه روستایی ومناطق محروم ریاست جمهوری در مدت دو روز سفر خود به قزوین از توانمندیهای روستایی استان و اجرای دو طرح اشتغالزایی در مناطق روستایی بازدید و در چند نشست تخصصی با مدیران دستگاههای اجرایی و نخبگان روستایی استان هم شرکت کرد.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir