01
1398/2/22 يكشنبه دکتر امید در استان کرمان: روستاها محل تولید و ثروت آفرینی شوند معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: یکی از اهداف ایجاد اشتغال روستایی و اعتبارات طرح های پایدار روستایی مهاجرت معکوس روستاییان است تا روستاهای کشور محل تولید و ثروت آفرینی شوند. دکتر امید در جلسه کارگروه اشتغال پایدار روستایی شهرستان بم عنوان کرد: پس از انقلاب اسلامی در روستاهای کشور خدمات گسترده و همه جانبه ای انجام گرفته و تا جایی که مراکز معتبر آمار دنیا گفته اند جمهوری اسلامی در خدمت به روستاها زیاده روی کرده است.

وی ادامه داد: یکی از خدمات بزرگ دولت تدبیر و امید تامین تسهیلات پایدار و اشتغال روستایی بوده که طی چهار دهه اخیر در کشور بی سابقه است،این تسهیلات فوق العاده حساس و مهم باید از آن برای توسعه اشتغال در روستاها استفاده شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهارداشت: شاخص های اصلی در معاونت توسعه روستایی تغییر کرده است، قبلا برای ماندن روستاییان تمام امکانات اعم از آب،برق و گاز و دیگر زیرساختها را به روستا می بردیم اما اکنون معیارهای اصلی اشتغال ،امید و کار است و اگر در روستایی غیر از این باشد تمام امکانات را هم ببریم اما روستایی در آنجا نخواهد ماند.

وی افزود: عملکرد دولت در بحث اشتغال روستایی بسیار خوب بوده است و یکی از آنها استفاده از تسهیلات روستایی است طوری که 18 هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی از طریق صندوق توسعه ملی اعتبار در نظر گرفته شده و سود این تسهیلات در مراکز مرزی چهار درصد و مناطق دیگر ۶ درصد است.

دکتر امید تاکید کرد: دیدگاه بدی که ایجاد شده برخی ها روستا را محل خواب معرفی کرده اند و آخر هفته برای خواب به روستاها می روند درصورتی اشتباه است و جمعیتی که به سمت شهرها آمده آفت های شدیدی از جمله حاشیه نشینی را بوجود آورده است.


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir