01
1397/10/13 پنجشنبه استان بوشهر پیشتاز در عرصه جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی دکتر امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور: استان بوشهر یکی از استان‌های پیشتاز در عرصه جذب اعتبارات اشتغال روستایی بوده است.

محمد امید صبح پنجشنبه در جمع مردم بوشکان دشتستان اظهار داشت: دولت نگاه ویژه‌ای به توسعه روستاها دارد و علاوه بر تامین زیرساخت‌هایی همچون راه، برق، آب و... در زمینه توسعه اشتغال پایدار نیز باید تلاش شود.

وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای بهبود وضعیت اشتغال روستاییان و نقش آن در کاهش مهاجرت از روستاها به سمت شهرها، خاطرنشان کرد: استان بوشهر یکی از استان‌های پیشتاز در عرصه جذب اعتبارات اشتغال روستایی بوده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در سال جاری شش هزار میلیارد تومان تسهیلات بخش روستایی در سطح کشور ارائه شده است افزود: این میزان اعتبار فقط یک سوم از اعتبارات مد نظر بوده است.

وی از پرداخت شش هزار میلیارد تومان در مرحله دوم و شش هزار میلیارد تومان در مرحله سوم این طرح خبر داد و بیان کرد: در مجموع ۱۸ هزار میلیارد تومان تسهیلات با نرخ سود چهار و شش درصد پرداخت خواهد شد.

امید از رفع محرومیت روستاهای منطقه بوشکان دشتستان خبر داد و اضافه کرد:‌ در زمینه تردد و راه‌های مواصلاتی، زیرساخت ها و شرایط عمومی روستاهای بخش شاهد کارهای بسیار خوبی هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های بخش گردشگری، صنایع دستی و شیلات در سطح استان بوشهر افزود: استان بوشهر دارای محصولات منحصربفردی است که فرصت بسیار خوبی برای استفاده از تسهیلات و بازاریابی است.

دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از رفع محرومیت‌ها در منطقه بوشکان خبر داد و گفت: یکی از مشکلات مهم این منطقه آنتن‌دهی تلفن همراه است که برای رفع این مشکل تلاش می‌شود.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir