روستا
1397/7/23 دوشنبه دکتر رضوی: توجه دولت تدبیر و امید به روستاها همه جانبه است معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: برنامه های دولت تدبیر و امید در توسعه و اشتغال روستایی کم نظیر و همه جانبه است. سید ابوالفضل رضوی امروز (دوشنبه) درنشست مشترک کارگروه اشتغال و توسعه روستایی و عشایری استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان گفت: دولت تدبیر و امید با نگاه جامع به توسعه روستاها، لایحه دوفوریتی حمایت از روستاییان و عشایر را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

وی با اشاره به تهمت اشرافی گری برخی منتقدان به دولتمردان، تاکید کرد: بیان این مباحث با توجه به رویکرد توسعه ای رئیس جمهوری غیرمنصفانه است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: برای نیمه نخست سال 97 بیش از یکهزار و 320 میلیارد ریال تسهیلات به بخش عشایری و روستایی استان سمنان تخصیص یافت که باید بانک های عامل برای پرداخت آن هرچه سریع تر اقدام کنند.
 

رضوی ادامه داد: 50 درصد این اعتبار اکنون در اختیار بانک کشاورزی و 50 درصد دیگر در اختیار بانک های توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اضافه کرد: به نظر می رسد بانک ها در ارائه تسهیلات به بخش عشایری و روستایی کشور کم لطفی می کنند و تاکنون هیچ یک از استان های کشور پرداخت کامل در 50 درصد اول این تسهیلات را محقق نکردند.

وی اضافه کرد: اعتبار برای ارائه تسهیلات به بخش روستایی و عشایری کشور بسیار قابل توجه است و محدودیت مالی در پرداختی ها وجود ندارد.

رضوی با اشاره به درنظر گرفتن برخی ملاحظه ها به سود روستاییان در ارایه تسهیلات، تصریح کرد: قانون سرمایه در گردش در ارائه تسهیلات به عشایر و روستاها حذف شده است و در شهرهای کمتر از 10 هزار نفر هم نباید این قانون اجرا شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: باید در کنار تسهیلات بانکی، تکریم روستاییان و عشایر در اولویت قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در ارایه تسهیلات به بخش عشایری و روستایی در طرح های احداثی، قانون سه سال تنفس در بازپرداخت رعایت شود و تا سقف 150 میلیارد ریال می توان این تسهیلات را به کارآفرینان پرداخت کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: براساس تفاهم با بانک ها، برای پرداخت تسهیلات تا سقف سه میلیارد ریال تنها سند رسمی روستایی، سه میلیارد ریال سفته و سند واحد تولید در بخش روستایی و عشایر نیاز است و بانک ها نباید از کارآفرینان مدارک دیگری طلب کنند.
 

در این نشست، سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان سمنان حضور داشتند.

براساس آمار سرشماری نفوس و مسکن 1395، بیش از 142 هزار نفر در مناطق روستایی استان سمنان زندگی می کنند./


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir