روستا
1397/2/24 دوشنبه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری: افزایش وام طرح اشتغال روستایی از ۲۰ به ۲۵ میلیارد ریال سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری در جلسه کارآفرینی روستایی آذربایجان غربی با اشاره به اهتمام دولت برای تسهیل پرداخت وام به روستاییان با هدف توسعه این مناطق، گفت: سقف وام طرح اشتغال روستایی از ۲۰ به ۲۵ میلیارد ریال افزایش یافت.

رضوی افزود: علاوه بر آن دولت روند راه اندازی واحد‌های تولیدی روستایی با استفاده از وام‌های بانکی را تسهیل کرده که اختصاص سند ملکی روستایی به عنوان وثیقه، پذیرش سفته به عنوان وثیقه در صورت نبود سند ملکی تا حد مجاز وام، پذیرش وثیقه‌ها به میزان ۱۰۰ درصد پرداخت تسهیلات و اختصاص یک سال دوره تنفس برای تسهیلات دریافت شده از جمله آنهاست.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین تصمیم‌های دولت در خصوص توسعه اشتغال روستایی، اعطای معافیت مالیاتی ۱۰ ساله در مناطق محروم و پنج ساله در روستاهاست که می‌تواند رونق ساز باشد.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید لایحه ۲ فوریتی و ویژه برای اعطای وام با بهره تک رقمی به روستاییان ارائه کرده و تضمین‌های مالی لازم را نیز در این خصوص داشته است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری بر همراهی همه دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها برای توسعه اشتغال روستایی مدنظر دولت تدبیر و امید تاکید کرد و ادامه داد: این کار یکی از مهمترین اقدامات در راستای بهبود وضعیت روستاهاست که نباید از آن غفلت شود.

رضوی با قدردانی از اقدامات انجام شده در راستای اعطای تسهیلات اشتغال روستایی در آذربایجان غربی، گفت: در این استان تاکنون قرارداد‌های اعطای تسهیلات به میزان ۲۲۰ میلیارد ریال منعقد و ۱۵۰ میلیارد ریال نیز پرداخت شده است.

وی افزود: این استان با اقدامات مناسب رتبه پنجم در میزان تسهیلات دارای قرارداد و رتبه ششم در میزان تسهیلات پرداختی را در کشور داراست.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری همچنین از همراهی و ارتباط خوب استاندار آذربایجان غربی با اقشار مختلف مردم و رسیدگی به مشکلات آنان قدردانی کرد.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir